Про підсумки проведення Тижня румунської мови і літератури

Дата: 26.02.2024 10:10

ТЕРЕБЛЕЧЕНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ

ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ, ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

60435, с.Тереблече, Чернівецького р-ну, Чернівецької області, вул. Конституції 2, тел.: (03734) 3-43-93, e-mail terebleche_school@ukr.net

26 лютого 2024 року                                                           № 27

Про підсумки проведення

Тижня румунської  мови і літератури

На виконання плану роботи Тереблеченського ліцею на 2023-2024 н.р. та з метою  розвитку інтересу школярів до вивчення румунської мови і літератури, активізації їх пізнавальної активності, удосконалення форм і методів проведення нетрадиційних уроків і позакласних заходів із рідної мови і літератури, в період з 19.02 по 23.02.2024 р. вчителькою Мандюк В. Г. був проведений Тиждень румунської мови і літератури.

Проведенню тижня передувала велика підготовча робота: розроблення плану, оформлення матеріалів, сценаріїв.  На загальношкільній лінійці був оголошений план проведення Тижня.

Протягом тижня вчитель Мандюк В.Г. провела на високому рівні ряд заходів:

19.02.- відкритий урок з румунської літератури «Ion Druță, povestirea Trofimaș. TL. Textul epic. Narațiunea». Урок був добре продуманим, креативним, насиченим сучасними інтерактивними методами: робота у парах, дерево почуттів та ідей, метод кадранів, поетична хвилина на початку та кінець уроку, використала інтерактивну техніку з кубом Блума. Учні відчули яскраві емоції при прослуховуванні аудіо тексту, висловлювали свої міркування щодо поведінки головного герою,  читали уривки, працювали зі стікерами.

20.02.- на  конкурсі читців «Provocare la duel»  серед учнів 5-го класу, переможцями стали всі учасники батлу.

21.02. – свято до Міжнародного дня рідній мові у формі літературно-музичної композиції «Limba română e comoara fără chee» з учнями 5-11 кл пройшов урочисто. Віолета Георгіївна говорила про мову, витоки формування та її роль у націєзбереженні, а учні читали вірші та виконували пісні про рідну мову. Цього ж дня тематичну полицю «Рідна мова - Всесвіту основа» до Міжнародного дня рідної мови  у  бібліотеці організувала Заєць Л.В.

22.02. Lapbook – інтуїция та уява. Учні 5-8 класів продемонстрували сімнадцять індивідуальних та колективних робіт, а експерти 9-11 класів оцінювали їх креативність.

23.02. – Під час конкурсу «Cărțile – ferestre către lumi necunoscute» найактивніші читачі презентували прочитані книги, відповідали на питання, розповідали про улюблених героїв.

І початкові класи приєдналися до  Тижня, проводивши виховний захід «Limba maternă – floare eternă», під час якого учні оспівували свою рідну мову, відгадували загадки, складали прислів’я та розв’язували кросворди.

Всі заплановані заходи у рамках Тижня пройшли організовано. Вони продемонстрували зацікавленість учнів до вивчення рідної мови і літератури, сприяли підвищенню їхнього освітнього рівня, показали творчий підхід до проведення уроків, позакласних заходів.

На закінчення Тижня були зроблені підсумки, нагороджені найактивніші учні.

Виходячи з вищесказаного

1. Відзначити належну підготовку до організації і проведення Тижня румунської мови і літератури,   вчителя Мандюк В.Г.
  2. Керівнику методичного об’єднання Грицкан Л.Т. на черговому засіданні  методичного об’єднання проаналізувати рівень проведення тижня.
  3. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Чупрун В.Л.:

3.1. Систематично здійснювати контрольно-діагностичну роботу за проведенням предметних тижнів, з метою виявлення обдарованих учнів.

3.2. У травні 2024 року провести підсумки проведення предметних тижнів у ліцеї.

1. Відповідальній за ведення сайту ліцею Пічалка І.С.:

Висвітлити на сайті матеріали про проведення тижня румунської мови та літератури до 27.02.24 р.

1. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор ліцею                                Леонтина ПАНЧУК